Pískování autoskel, to je nejen sleva na pojistném

Co je to pískování autoskla?

Pískování autoskla je proces, při kterém je na autosklo "vyryt" unikátní VIN kód, díky kterému je odcizení nebo přeprodej kradených skel pro zloděje prakticky nerealizovatelný. Pískování skel, to je záruka proti odcizení.

Pískování autoskel

Pískování autoskel spočívá v unikátním VIN kódu, kterým opatříme Vaše autosklo, takže bude vždy jasné, že je Vaše a bude tak chráněno proti krádeži.

Co je to VIN kód?

Jedná se o číslo karoserie, které se mezinárodně označuje jako VIN (Vehicle Identification Number), a jde tedy o celosvětově jedinečný identifikátor vozidla. Toto číslo v sobě také obsahuje informace o vozidle, jako je typ motoru, typ karoserie, typ převodovky a výrobní číslo.

V čem je hlavní výhoda?

Jednoznačnou výhodou pískování autoskel je neodstranitelné vyznačení všech skel, každý (včetně policie a veřejnosti) pak může kdykoliv prokazatelně identifikovat vozidlo a to i v případě, že je uzamčené. Většina vozidel má již VIN kód viditelný za předním sklem vozidla. Zloděj tedy po krádeži vozidla musí vyměnit všechna okna v případě, že chce vozu změnit identitu, což pro něj není ekonomicky výhodné a jedná se i prokazatelně nelegální počin.

Proč zloději nekradou označená auta?

Jedním z prvních kroků po krádeži vozidla zpravidla bývá změna jeho identity, aby nebylo možné dopátrat jeho původního majitele. Změna veškerých kódů na oknech mu tuto možnost citelně komplikuje a raději tedy ani takové auto neukradne.

Poskytuje pískování autoskel výhody u pojišťoven?

Jednoznačně ano, vozy označené VIN kódem dávají pojišťovny slevu, nelze říci jak vysokou, neboť se v tom pojišťovny liší.

Z dostupných statistik jednoznačně vyplívá, že denně je v České republice ukradeno cca 70 vozidel! Pouhá čtvrtina jich je pak odvezena do zahraničí a čtvrtina je použita na náhradní díly. Zbývající polovina bývá krátce po krádeži přihlášena s pozměněnými identifikátory, a právě v tuto chvíli je výhodné mít autoskla pískovaná.

Pojistěte si svoje vozidlo proti krádeži. Označené vozidlo je pro zloděje nezajímavé.

Na počkání Objednat se
Sleva z pojištění Objednat se
Registrace OCIS Objednat se
Máte otázky? Rychlý dotaz
Autosklo PLUS vše co děláme hlavní web naší společnosti
Výměna autoskla Klientský servis pro váš vůz si dojedeme, autosklo vyměníme a opět přivezeme
Oprava AUTOSKLA ČASOVÁ FLEXIBILITA opravíme vaše autosklo kdykoli
Copyright © 2013-2021 Autosklo Plus. Prezentaci vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.